Лобове скло – одна з найвразливіших деталей автомобіля. Причиною його пошкодження може бути не тільки ДТП, при якому скло руйнується повністю, а й каміння, що вилітає з-під коліс авто. Відновленню деталь з великими тріщинами та вищірбинами не підлягає, а отже, її доведеться замінити, використовуючи для роботи спеціальний клей для лобового скла. Застосовувати його можна тільки на тих автомобілях, у яких лобове скло встановлено методом прямого вклеювання. У старих моделях єдиним варіантом залишається використання ущільнювальних гумок. Для заміни пошкодженої деталі можна купити клей для скла кількох видів. Більшість із них ви знайдете в каталозі інтернет-магазину «АМ-Технологія».
Для склеювання кузовних деталей, а також заміни лобового скла, в автомайстернях використовуються засоби, що клеять, а також герметики декількох видів.
Найпопулярнішим матеріалом для вклеювання автоскла є однокомпонентні клеї на основі поліуретану. У наші дні їх застосовують повсюдно для прямого вклеювання скла, роботи з деталями зі сталі та алюмінію, а також склопластику. До особливостей поліуретанового клею належить відмінна адгезія з ЛФП, стабільність та еластичність. Матеріал швидко твердне під впливом вологості, що міститься в атмосфері, зберігає властивості при температурі до +90°C і значних перепадах показників, захищає від деформації та має високу зносостійкість.
У тих випадках, коли установка автоскла проводиться не прямим вклеюванням, необхідно подбати про герметизацію стиків. У цьому випадку майстри використовують герметик для автомобільного скла на основі каучуку та синтетичних смол. Матеріали цього типу не втрачають еластичності при температурних впливах, мають стійкість до ультрафіолету. Область застосування герметика велика. Крім роботи з лобовим склом, його можна застосовувати для герметизації стиків між гумовими деталями та елементами кузова машини. Продукція цієї категорії представлена брендом DINITROL, який користується заслуженою популярністю у професіоналів.
Головним критерієм вибору клею є його призначення. Основною сферою застосування поліуретанових складів залишається пряме вклеювання лобового скла. Крім цього, слід враховувати, що поліуретановий клей є продуктом для професійного використання. Причина – низький ступінь в'язкості. Як результат, при неправильному нанесенні клей стікає, ускладнюючи встановлення скла. Серед інших критеріїв слід звернути увагу на наступні показники:
Ще один важливий фактор – безпека. Склад повинен не тільки добре клеїти, а й не завдавати шкоди здоров'ю. Вибрати потрібний герметик для скла вам допоможуть менеджери «АМ-Технологія».